Flanelka za trenky aneb poslední volba jednoho důchodce
Ilustrační foto: Pixabay

Flanelka za trenky aneb poslední volba jednoho důchodce

29. 1. 2023

Tak to máme konečně za sebou. Miloš Zeman předá prezidentské žezlo Petru Pavlovi. Farizejství, prostořekost, pomstychtivost vystřídají důstojnost, respekt, pokora. Flanelová košile místo trenýrek.

Do třetice všeho dobrého. Dvakrát mi prezidentská volba nevyšla, napotřetí to klaplo. Těší mě to o to víc, že to byly možná – vzhledem k věku – moje poslední prezidentské volby. Jejich výsledek přinesl dobrou zprávu pro Česko: lidé se nenechali opít rohlíkem namočeným do jedovatého lektvaru namíchaného ze lží, cynismu a populismu. A moc dobře je, že osud Česka není lhostejný zejména mladým lidem a že jejich hodnotový žebříček – ač se to nám, starým, mnohdy nezdá – je nastaven správně.

Prezident toho v našem parlamentním systému sice moc nezmůže, ale přeci jen jde o hlavu státu, měl by být proto respektovanou autoritou. Po mnoha letech máme šanci, že Hrad nyní takovou autoritu mít bude.

Miloš Zeman byl možná dobrým šéfem partaje, v prezidentském úřadu ale totálně selhal – ohýbáním ústavy, prostořekostí, panáčkováním, bratříčkováním s nedemokratickými autokraty, urážením novinářů, omilostněním zlodějů. A je jedno, nakolik jeho chování ovlivňovala arogantní hradní parta.

Jaký pán, takový krám. Teď máme naději, že se politická kultura v naší zemi změní. Nejen na Hradě. A to je dobrá zpráva nejen pro nás, seniory, ale zejména pro naše potomky.

 

 

 

politika společnost
Hodnocení:
(3.9 b. / 35 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Tulejová
Po přečtení článku se mi zvedl tlak. Tak jsme byli poučováni, že Babišova kampaň je hnusná, rozděluje společnost atd. atd. Já jsem tedy viděla, že na Pavlových mítincích sem tam někdo vykřikoval. Zato u Babiše, tam se přišlo s píšťalkami, řvali, nenechali ho mluvit, na sociálních sítích byli lidi vyzýváni, aby si vyzvedli billboardy a píšťalky, aby zamkli rodiče a prarodiče doma /viz hulvátský Čečrle/... A do toho všeho média, ze všech se do lidí hustilo ve prospěch generála. Vrchol všeho byl, když po prvním kole poděkoval premiér této země voličům, kteří volili demokratického kandidáta - generála Pavla. Ti ostatní byli nedemokratičtí? Veřejnoprávní televize pochopila svoji úlohu jako životní úkol - za každou cenu zničit krtka. Pardon, Babiše. Tož hnus tmavěfialový. Mysleli jsme, že volbami to končí, nový prezident nám sdělil, že bude prezidentem všech a zvítězily prý hodnoty. Premiér se znovu obul do Babiše, chápu, těch 41 procent Babišových voličů a 20% důvěra ve Fialovu vládu, dost děsivé, že. I do budoucna. A tak jsme začali tušit, že program naší vlády - antibabiš nekončí, dál nás bude oblažovat Rakušan s pytlem, paní, co šéfuje sněmovně se svými svetry a výkřiky na Twitteru, jaký je Babiš děsný a prý vyhrála demokracie a ty hodnoty. A když se zastanete Babiše, který dotuje matky samoživitelky a pod, tak se ozve paní, že si zadala trvalý příkaz a 2000 Kč - zvýšení důchodu každý měsíc věnuje Ukrajině. Prý ukazuje, že má dobré srdce, OK, já si myslím, že ukazuje něco jiného, ale prosím. Včera na Ičku zazněly povzdechy ze všech stran, že konečně bude klid a spojíme se. Kdyby tady pan Vácha nevlepil tento článek, už bych spolkla své obavy a svoji nejistotu. Zemanovi už teď místo jakéhosi poděkování a loučení vyhrožují kdoví čím. A já si myslím, že možná, možná za pár let lidé budou šeptat - zlatý Zeman. Zlatý Babiš. A pamatujete, tenkrát jsme se ještě smáli a nahlas jsme reptali.
Olga Škopánová
Pane Vrba myslím, že příliš přeceňujete úlohu medií, lidé nejsou hloupí a dokáží poznat plané sliby, nebetečné chvástání a podlézání všeho druhu.Většina voličů Petra Pavla si uvědomuje, že nezvolili kouzelného dědečka, který plní tři přání. Naopak voliči Babiše byli přesvědčení, že jim zařídí i to na co jako prezident nemá pravomoci. Myslím, že vyhrál po zásluze ten lepší a férovější i když chápu zklamání voličů pana velkouzenáře.
Lenka Kočandrlová
Myslím,že mnohým se oči otevřou pozdě, teď se jim líbí pán se zeleným mozkem,který si stále zálibně potahuje knír.Ano,na první pohled vypadá jakože líbivě,tak nějak pohledně.Jen do času - až si oblékne uniformu - prezident je také vrchní velitel ,tak co by si generál svúj obvyklý oděv nevzal - tak se mnozí nebudou stačit divit, jak tu bude najednou všechno jinak, a bohužel ne lepší.
Martin Vrba
Paní Blaškovič, ano tak to má být, může tam být i humor i sarkasmus, ale nesnesu, když někdo dělí tu společnost na nedemokratickou a demokratickou a sám se samozřejmě počítá k té správné demokratické. Určitě se oba kandidáti k té demokratické počítali, i když byli v té KSČ, tak to udělám jako u zlomků a tu jejich "krásnou vlastnost" u obou pokrátíme. Ano - také se raduji s vítězi voleb - že vyhrály sdělovací prostředky, které tak ušlechtile dovedly voliče k správné volbě. Rozdíl mezi voliči Babiše a voliči Pavla je v tom, že my - voliči Babiše jsme už věděli, kdo je a voliči Pavla žijí jen v naději, že to bude ten jejich "princ", který jim splní nesplnitelné. Od Babiše - premiéra jsme se dočkali mnohých zlepšení, jako prezident by v tom za současné vlády nemohl už ze zákona pokračovat a jeho popularita by klesla. Od pana Pavla jsme zatím slyšeli jen včerejší slib, že s paní Čaputovou navštíví spolu brzy Ukrajinu. Z toho je jasně vidět, že hodnotově - po duševní stránce s Pavlem nastupuje na Hrad něco krásnějšího, než jen plné žaludky v podhradí domorodců. Tak, až se vám proti tomu žaludek bude bouřit kručením, tak ho přemluvte také k těm vyšším principům mravnosti. A věřte, že i na Hradě se bude servírovat jen tlačena s cibulí, že se i Hrad uskromní. Jo - už se moc těším na nového prezidenta a panu Zemanovi děkuji za jeho práci a přeji mu dobré zdraví.
Jiří Dostal
:-) :-) Ach, John Kennedy Toole je též můj autor, beseda jak z něho kradená... :-) :-)
Zuzana Pivcová
Myslím, že k pozitivnímu naladění přispívá nebo naopak nepřispívá spíš celková situace ve společnosti, ve státě, než výhra či nevýhra toho kterého kandidáta. Češi dokázali, že si je někdo hned tak nekoupí. A ta poražená menšina jsou kdo? Rusové nebo snad Marťani?
Hana Řezáčová
Myslím si, že i odcházející prezident si zaslouží trochu úcty a ocenění jeho dobrých stránek - byl siná osobnost, chytrý, vzdělaný, s politickým rozhledem, nenechal sebou manipulovat atd. ... Omilostnil pár jedinců, novináři si leckdy jeho kritiku plně zasloužili (co předváděli teď před volbami, to byl neprofesionální děs běs - Zemana na ně :-) ), slušné kontakty se světovými velmocemi by měl mít v popisu práce každý prezident, a Ústava má být napsaná tak, aby v ní nebyly skuliny ... Samozřejmě měl prezident i svoje chyby - tak jako každý ... Já mu přeji klidné roky mezi knihami v kruhu rodiny ... A nový prezident? Většina si ho vybrala, tak uvidíme, třeba příjemně překvapí ...
Jitka Caklová
Tomu, kdo se v roce 1948 "právě vrátil z Hradu", také davy tleskaly. A ruku na srdce pod Rudou knížkou, kolik komunistů a jejich přizvukovačů se z toho mělo dobře. Sedmdesáté páté výročí je za dveřmi. Historie se opakuje, tak uvidíme, jak dlouho bude vítězný dav tleskat a jásat.
VANDA Blaškovič
Tak já to napravím. Gratuluji panu Babišovi k famóznímu výsledku, za který si může opravdu jen sám svým vystupováním. Češi dokázali, že si je někdo hned tak nekoupí. A poražená menšina? Neberte to jako porážku a nebuďte zklamaní. Petr Pavel je prezident na svém místě, určitě bude pana Babiše a tím i vás, jeho voliče, respektovat. Nalaďte se pozitivně a uvidíte, jak to vám i potažmo celému národu prospěje. A o tom to je, že..
Hana Šimková
Dopadlo to tak, jak jsem si přála a jsem moc ráda.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.