Flanelka za trenky aneb poslední volba jednoho důchodce
Ilustrační foto: Pixabay

Flanelka za trenky aneb poslední volba jednoho důchodce

29. 1. 2023

Tak to máme konečně za sebou. Miloš Zeman předá prezidentské žezlo Petru Pavlovi. Farizejství, prostořekost, pomstychtivost vystřídají důstojnost, respekt, pokora. Flanelová košile místo trenýrek.

Do třetice všeho dobrého. Dvakrát mi prezidentská volba nevyšla, napotřetí to klaplo. Těší mě to o to víc, že to byly možná – vzhledem k věku – moje poslední prezidentské volby. Jejich výsledek přinesl dobrou zprávu pro Česko: lidé se nenechali opít rohlíkem namočeným do jedovatého lektvaru namíchaného ze lží, cynismu a populismu. A moc dobře je, že osud Česka není lhostejný zejména mladým lidem a že jejich hodnotový žebříček – ač se to nám, starým, mnohdy nezdá – je nastaven správně.

Prezident toho v našem parlamentním systému sice moc nezmůže, ale přeci jen jde o hlavu státu, měl by být proto respektovanou autoritou. Po mnoha letech máme šanci, že Hrad nyní takovou autoritu mít bude.

Miloš Zeman byl možná dobrým šéfem partaje, v prezidentském úřadu ale totálně selhal – ohýbáním ústavy, prostořekostí, panáčkováním, bratříčkováním s nedemokratickými autokraty, urážením novinářů, omilostněním zlodějů. A je jedno, nakolik jeho chování ovlivňovala arogantní hradní parta.

Jaký pán, takový krám. Teď máme naději, že se politická kultura v naší zemi změní. Nejen na Hradě. A to je dobrá zpráva nejen pro nás, seniory, ale zejména pro naše potomky.

 

 

 

politika společnost
Hodnocení:
(3.9 b. / 35 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Češi se nenechali opít rohlíkem namočeným do jedovatého lektvaru......to je o kom?
ivana kosťunová
Právě - nepíše..
Pavel Vaněček
O poraženém Babišovi se ale v článku nic nepíše. Je snad ten komentář pana Vrby napsán korektně a slušně?
ivana kosťunová
Pan Vrba jako vždy vystihl podstatu věci- nenávistnou politiku těch rádobydemokratů. Nevím, proč byl tento článek napsán, je dobojováno, a sluší se pogratulovat vítězi a slušně poděkovat poraženému za účat. Tedy- mezi slušnými to tak bývá. Pokud někteří mají ale ještě potřebu tančit na hrobě poraženého, tak příliš slušnosti ani těch demokratických hodnot neprojevil.
Martin Vrba
Zdenko, to ukáže až čas, zda se komentář povedl nebo ne. Já tvrdím jen stále to samé, pokud se budeme urážet a nevážit si normální možnosti a vymoženosti demokracie - kdy se ve společnosti střídají ve vedení státu různé politické proudy a budeme své politické soupeře označovat za nedemokratické, tak to skončí plíživě (ne revolucí) něčím podobným s rokem 1948 - nějakou stranou - nebo koalicí, která se sama jediná prohlásí za jedině správnou vykladačkou pravdy a vizionářkou správné budoucnosti a všech ctností a nectností a oprávněnou vést stát ke "komunismu" - k lepším zítřkům - nějakou státo-stranou, i když se toho názvu bude dále štítit, ale bude to to samé v bleděmodrém - obsah bude velice podobný.
Zdenka Soukupová
Martine, komentář se moc nepovedl.
Martin Vrba
Pane Vácho, Ještě, že tu máme demokracii a tak vám mohu napsat, že do všeho, co jsem měl a mám já rád, tak vy jste mi právě pozvracel a tak si to já nesmím nechat líbit a nyní si strkám obrazně prst do krku a oplácím vám stejně. Pak kdo rozděluje společnost? Jsou to nejvíce takoví "mírumilovní tondové", kteří se rádoby ohánějí slušností a chybí jim elementární úcta k politickým oponentům a dokonce i k poraženým oponentům a k soupeřům obecně - tak jak to znají sportovci. Tady přece nebyl fašismus, jak to z vašeho líčení skoro vypadá, jen vyhrávali ve svobodných volbách lidé, kteří se zrovna vám nelíbili, ale jiným třeba ano - já to respektoval a slibuji, že to budu dále respektovat. Když vás a vám podobným lidem ta nenávist neopustí, tak to jednoho dne skončí velice špatně. A nedivte, že až stoupne ve společnosti hněv těch dnešních 40%, na 80%, protože jen šedivým příkrovem a politickou korektností - zametáním problémů pod koberec se problémy nevyřeší, že vás pak ten dav smete zcela nedemokraticky? "Kdo seje vítr - sklízí bouři" - "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá" - "Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá." Tak by to pojmenovala teta Kateřina. Že se starý sprosťáku nestydíte, urážet tady tak velkou část národa a jejich demokraticky zvolené politiky. Nikdo není proti tomu, abyste třeba nyní nasadil svatováclavskou korunu na Pavlovu hlavu a vozil ho ruskou trojkou ve zlatém kočáře po královské cestě Prahou, ale proč ještě stále urážíte politické oponenty? Vždyť vy tady žijete jen z nenávisti a pro nenávist - sám jste to několikrát napsal, že se chcete jen dožít změny prezidenta a pak už po ničem jiném netoužíte - že můžete umřít. Vy se neobáváte, když takto mluvíte, že tím vším vyvoláte jen další nenávist a že všechno může opravdu skončit občanskou válkou? To asi ne - tak jinak - že tu válku můžete prohrát? :)
Irena Mertová
Vnímám to stejně, jen doufám, že se dalších voleb dožijeme, ne? :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.