Fotoreportáž: Svěcení pramenů ve Františkových lázních
Všechny fotografie: Soňa Prachfeldová

Fotoreportáž: Svěcení pramenů ve Františkových lázních

25. 5. 2024

Jako každým rokem, tak i tento jsem se vypravila do Frantuiškových Lázní na zahájení lázeňských slavností. Déšť se objevoval i mizel, sluníčko vykukovalo, ztrácelo se, ale nakonec se sobotní den vydařil. Mám ráda, když ulice žijí, lidé vyjdou do ulic a těší se na zážitky. 

Františkovská kolonáda je přímo stvořena k dobré náladě. Vesele tu pobíhají děti, promenádují se páníčci se svými psíky, lázenští hosté vyjdou ze svých dočasných léčebných příbytků a všude panuje dobrá nálada. Jídla i pití je při takových příležitostech dostatek, program zajištěn. Hornická kapela zahájila pochodem, sličné mažoretky tančily. Po slavnostním ceremoniálu a posvěcení minerálních léčivých vod, následoval celodenní program, který uváděl Petr Rychlý.

Františkovy Lázně mě opět nezklamaly, myslím, že patří mezi nejkrásnější, se svojí zelení, květinami a výbornými léčivými prameny, které mají lidé všude k dispozici.

.

cestování fotografování města a obce
Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Děvčata, to by byl dobrý nápad, zarezervovat si pobyt na rok 25 v FL. Je tam dobré spojení i do okolí.
Marta Novotná
Letos tam zahájení lázeňské sezóny bylo opravdu krásné, parky a zahrady nádherně upravené, program pečlivě připravený i počasí se umoudřilo, viděla jsem program až po obědě, dopoledne jsem absolvovala léčebné procedury i v neděli bylo pokračování :-) super. Pěkná fotodokumentace i reportáž.
Blanka Lazarová
Škoda, nikdy jsem tam nebyla. Asi by se mi tam líbilo nejen na zahájení lázeňské sezóny. Díky za sdílení.
Soňa Prachfeldová
Děkuji vám za milé komentíky.
Alena Velková
To muselo být moc pěkné.
Naděžda Špásová
No tam muselo být veselo.
Zdenka Jírová
Před lety jsem jsem byla v tomto čase také ve Františkových lázních a zahájení lázeňské sezóny jsem zažila. Město je krásné, dobře opečovávané. Jen jsem měla smůlu na počasí. Celý můj lázeňský pobyt byla podprůměrná teplota a většinou pršelo.
František Matoušek
Je to trošku z ruky, ale musí to být zážitek (dle pěkných fotek).
Anna Potůčková
Fr.Lázně jsem navštívila před asi 40ti lety a už tehdy byly moc krásné.. A což v současné době? Moc hezká fotoreportáž, která mě vrátila o 40 let zpět alespon na chvilku.
Eva Mužíková
Soni, dik za krásné priblíženi alce nejen slovem. Že bych se přece jen rozhoupala???

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.