Vůně léta: Jogurto-tvarohový řez s ostružinami
Všechny fotografie: Anna Potůčková

Vůně léta: Jogurto-tvarohový řez s ostružinami

16. 7. 2024

Je čas ostružin a tak, aby léto vonělo i u nás v kuchyni, jsem se rozhodla poté, co mě ostružiny darovala dcera, upéct z nich nějakou dobrotu. Pokud má někdo z vás ostružiny na své zahradě, můžete recept vyzkoušet.

Upečení jogurto-tvarohového ostružinového řezu není náročné, ani moc pracné. A v létě je to jistě bonus.

Těsto si připravíme z 1,5 hrnku polohrubé mouky, 3/4 hrnku cukru krupice, 2 lžíce kakaa, 1/3 hrnku oleje, 200 g bílého jogurtu, 2 ks vejce, 1 prášek do pečiva. Vše promícháme, pokud je těsto hustší přidáme dle potřeby mléko a vylijeme na vymaštěný a moukouu vysypaný hluboký plech. Pečeme při 160-180°C asi tak 15-20 minut. Já sama korpus zkouším pomocí špejle zda je upečený.

Mezi ím, co se těsto peče, si připravíme jogurto-tvarohovou náplň. Na tu budeme potřebovat 250 g měkkého plnotučného Jaroměřičského tvarohu, 10 pol. lžic bílého jogurtu, 1 žloutek, 1 vanilkový cukr, 70 g cukru krupice, 1 sáček vanilkový puding, 1/2 prášku do pečiva a vše pořádně spolu promícháme. A opět pokud je náplň hustší, rozředíme trochou mléka. Tuto nadívku rozetřeme na téměř upečený korpus, poklademe ostružinami a dáme opět do trouby na 15-20 minut. Necháme pořádně vychladnout. 

Na vychlazený korpus s ostružinami dáme 3 řádně ušlehané šlehačky, do které přidáme 1ks vanilkového cukru a 2 hrsti mletého cukru (oslaďte dle svého, někdo chce méně sladké, někdo více). Takto hotový řez dáme ztuhnout do lednice. 

Všem, kdo recept vyzkouší, přeji dobrou chut a pokud to bude u kávy, tak hezký požitek.

 

 

 

gastronomie Letní soutěž 2024 recepty
Hodnocení:
(5 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Aničko, to vypadá náramně dobře. Jen co někde seženu něco k natrhání, tak vyrobím. :-)
Alena Vávrová
Ostružiny nemám, ale malin je dost, za zkoušku nic nedám. Dík.
Dana Kolářová
Voní i na dálku.
Alena Švancarová
Takovýhle řez by stál v cukrárně padesát korun.
Alena Švancarová
Ostružiny jsou dobré a máš řezy moc pěkné,jen si dejte,,žijeme jen jednou!
Daniela Řeřichová
Aničko, určitě náramná ňamka.
Anna Potůčková
Alenko Š. když neosladíš šlehačku, což klidně může být zcela bez cukru, tak to zase až tak strašné nebude, nebot sladkost srazí ty kyselkavé ostružiny. Pro velký úspěch a zejména pak u manžela budu péct opět v neděli nebo pondělí. Dcera opět doveze ze své zahrádky ostružiny
Alena Švancarová
Copak o to ,mnamka to určitě je,ale ta kalorická bomba!!!!!!!!!!!!!
Elena Valeriánová
Aničko, já bych přijela přímo na kus té dobroty, bez práce by mi to chutnalo ještě více. My letos nemáme žádné drobné ovoce, ani ostružiny a to jich mívám tolik, že rozdávám. Tak přeji všem, kdo budou péct, ať se Tvá vůně léta povede.
Alena Tollarová
Ostružiny nemám, ale určitě to jde i s jiným ovocem. Zkusím :)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.