Máte to taky tak?
Ilustrační foto: Pixabay

Máte to taky tak?

13. 8. 2024

Večer po sprchování se zkouknu v zrcadle a říkám si, že bych potřebovala nějaké to kilo zhubnout. Zítra začnu. Ráno se probudím, hlad jak vlčák, a vzpomenu si na názor, že snídaně je základ dne a měla by být vydatná. Tak si dopřeju podle chuti s tím, že oběd bude lehký – brambor, spousta zeleniny, grilovaný plátek kuřecího. Polívku vynechám.

V 11 přijde maminka – hele, uvařila jsem guláš s knedlíky, je toho nějak moc, to bych sama nesnědla…Tak to máme oběd. Ve 4 odpoledne si dám kafíčko (bez cukru). Vypiju a říkám si – sakra, udělala jsem si ho nějak silný, to by mě mohl začít bolet žaludek. Tak to musím něčím zajíst. Takže jednu sušenku. Jedna je jak nic. Tak 2. Ále – ono se to nezblázní, vždyť se říká: do třetice všeho dobrého. Tak ale fakt už dost! Večeři si dám v 6 a pak už nic. Nic!

Večeře – je vedro, bude mi stačit vychlazený kefír. V 8: to jsem byla šikovná, však večer se jíst moc nemá, bude se mi dobře spát. Je 20.30, žaludek skučí hlady a v hlavě si promítám - od špajzu do ledničky - co tam máme. Hele, říkám si, dnes budeš zase koukat na olympiádu, pak dávají docela dobrý film, to půjdeš spát až kolem půlnoci. A víš, že se říká, že 3 hodiny před spaním se už nemá nic jíst. Tak to si ještě můžu něco dát, do devíti…

Hezký den přeje Věra

 

 

 

jídlo Můj příběh životní styl
Hodnocení:
(4.9 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Občas mě honí mlsná a i když si říkám ne, tak to občas přeženu.
Romana Koníčková
Nemám. Každý má na výběr čím se nechá ovládat.
Jitka Caklová
Libuško, možná je to nářečím, proto nepíši, žes chybu opravila chybou. Já bych napsala: "Kola nebyla, byla kila +." Jinak k tématu mi nezbývá napsat, že od životního předělu z 30.8. na 31.8.2020, pokud rozum nepřehluší srdce, mě veškeré problémy míjejí. Přeji všem krásný den ♥
Jana Šenbergerová
Vždycky jsem byla štíhlá, i když zlé jazyky tvrdily, že jsem hubená. Čím jsem starší tím víc mi chutná. Vzhledem k tomu, že vážím už 40 let +- stejně bych mohla být spokojená. Ale nejsem, svalová hmota ubývá a jediné místo, kam směřuje tuk, je břicho. Děsně mi překáží.
Libuše Křapová
Kola nebyla, byly kila + :-) mobil si zahrál :-)
Libuše Křapová
Teď už nemám, ale není to z mé vůle. Zhruba do pětačtyřiceti jsem měla stálou "podměrečnou" váhu a jedla jsem jak kyselina. Pak věk rozhodl - a co rok to kilo+. Pak do módy přišla dělená dieta Lenky Kořínkové - při masovém dnu jsem snědla denní příděl ke snídani, při dni ovozelo jsem byla hladová celý den. Vydržela jsem čtrnáct dní s koly 3+ . Když mám hlad, není to se mnou k vydržení - nervózní, vnitřně roztřepená. Takže jsem jedla, když si tělo řeklo. Hladová bych neusnula. Teprve před pár lety mi tělo dovolilo menší porce, nemusím chodit spát najezená, přestala jsem trpět atakami "krutého" hladu. Tož co, každý jsme nějaký. Hubená už nikdy nebudu, ale pořád se držím v kolonce mírná nadváha :-)
Dana Puchalská
Já mám jídlo ráda a ráda jím. A když nemusím vařit,to je krása. Manžel umí a jsou to mňamky. Večer když neusnu u televize,tak neustále něco ochutnávám. A mít časový rozvrh na jídlo je u mně zbytečnost sama.
Jana Jurečková
Dnes jsem přišla z obchodu a manžel se mě ptá, co máš pro mě dobrého? Koukl do tašky. Byl tam kefír a párátka. A tak jsem mu provinile řekla, že to musí stačit, jinak ať si vezme, co je doma. Já toho vždy nakoupila a pak jsem se neudržela a jen pojídala. S tím je konec. S jídlem roste chuť. Všechno oblečení je mi malé!!! A teď jsem zvědavá, jak mi to dlouho vydrží. No když je kolem tolik dobrot.
Věra Ježková
Nemám. Ráno hlad nemám, tedy nejím, dám si lehký oběd, pak malou svačinu a jíst začínám večer. Kdybych se nenajedla před spaním, neusnula bych.
Věra Lišková
V patnácti letech jsme byli jako začínající studenti na chmelové brigádě. Jídelníček se skládal z nějaké omáčky s masem a kolínek, pořád dokola. Měla jsem tam hlad a přitom jsem jedla víc než doma a přibrala na váze asi dvě kila. Doma na zahradě jsem pořád ochutnávala nějaké ovoce a měla tak dost vitamínů a pocit hladu neznala.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.