Mikulovická apokalypsa
Všechny fotografie: Elena Valeriánová

Mikulovická apokalypsa

23. 9. 2024

Je čtvrtek 12. září 2024, začiná pršet. Prší vydatně v pátek, i sobotu. V pátek přijedou hasiči s upozorněním, že se máme připravit na evakuaci.

V sobotu se nic neděje, jen nám k večeru přivezou pytle s pískem. Leje jako z konve. Ale pořád ještě doufáme, že voda proletí obcí bez toho, aby napáchala výraznějsí škody. Koryto řeky je čisté, břehy a okolí bez větších porostů. Řeka se nebezpečně zvedá a voda v náhonu za naším domem stoupá velkou rychlostí. Bojím se. Déšť je náš úhlavní nepřítel. 

Neděle 15. září 2024, situace je kritická. Provazy deště doplňují vodu na zemi a v řece hučí a převaluje se kalná voda. Dostáváme zprávu, že už nás nestačí evakuovat. Zkázu sledujeme z horního patra našeho domu z bytu sousedů. 

Vody je tolik, že kdyby byla někde u nás přehrada, tak bych si myslela, že se hráz přetrhla. 

Začíná mikulovická apokalypsa.

Přináším jen malé nedokonalé svědectví, fotky jsou jen z okolí našeho domu a když přestalo pršet, tak i z Hlavní ulice, ale nešlo všude stoupnout nebo jít. V neděli nás evakuovali. Trvalo dlouho, než se živel uklidnil, ale to už jsem tam nebyla.

Fotografie jsou pouze zmenšené, bez úprav.

 

 

 

 

města a obce počasí povodně
Hodnocení:
(5 b. / 27 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Irena Mertová
Eleno, to je hrůza, svírá se mi žaludek při pohledu na fotky. Nám se v Braníku 2002 nic zvláštního nestalo, ale několik let jsem pak nesnášela řeku, nemohla se na ni ani podívat. Těsně před povodní vylezli všichni šneci na zahradě co nejvýš mohli - na kbelíky, dveře, plot, tyčky od rajčat - oni už to zřejmě věděli, že bude velká voda.
Marie Měchurová
Eleno, z těch fotek mrazí. Je hrozné, co dokáže nevyzpytatelné počasí napáchat. Přeju hodně sil při likvidaci škod. Bydlíme metr od potoka, který má po povodních široké zpevněné břehy. Zatím jsme to dali. Myslíme na Vás...
Miluše Hasenohrlová
Eleno, je mi z toho moc smutno, co vás a všechny lidičky postihlo. Slovy se to nedá vyjádřit, ale musí se žít dál. Věřit na lepší zítřky. Přeji Ti pevné nervy a hodně síly. Ten žlutý domek na 6. fotce,je váš ?
Daniela Řeřichová
Eleno, jsi statečná, že sdílíš to děsivé svědectví. Prožili jste peklo. Ještě to bude chvíli trvat, než ta černá můra bude za vámi. Nevím, kde teď čerpat síly. Určitě jsi unavená psychicky i fyzicky. Moc držím palce i pro dny budoucí.
Libuše Heulerová
Eleno, vůbec jsem si nedokázala představit co ta voda dokáže....držte se a hlavně buďte zdraví...myslím na Vás.
Anna Potůčková
Elenko to jsou moc smutné fotky. Spousta rodin má poškozené domy, auta v rozbouřené řece.....Bude to běh na dlouhou trat, než se všechno dá do původního stavu. Opět Ti musím popřát hodně sil, pevné nervy ale především hodně zdraví, aby jste to byli schopni dát do pořádku a být zase zpět ve svém domě, ve své obci a mezi svými přáteli a spoluobčany.
Alena Velková
Elo, děs a hrůza. Držte se.
Věra Ježková
Elenko, to muselo být zlé. Hlavně, že je už je to za vámi a jste v pořádku. Ale pamatovat si to budete navždy. (Jako já povodeň 2002.)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.