Mikulovická apokalypsa
Všechny fotografie: Elena Valeriánová

Mikulovická apokalypsa

23. 9. 2024

Je čtvrtek 12. září 2024, začiná pršet. Prší vydatně v pátek, i sobotu. V pátek přijedou hasiči s upozorněním, že se máme připravit na evakuaci.

V sobotu se nic neděje, jen nám k večeru přivezou pytle s pískem. Leje jako z konve. Ale pořád ještě doufáme, že voda proletí obcí bez toho, aby napáchala výraznějsí škody. Koryto řeky je čisté, břehy a okolí bez větších porostů. Řeka se nebezpečně zvedá a voda v náhonu za naším domem stoupá velkou rychlostí. Bojím se. Déšť je náš úhlavní nepřítel. 

Neděle 15. září 2024, situace je kritická. Provazy deště doplňují vodu na zemi a v řece hučí a převaluje se kalná voda. Dostáváme zprávu, že už nás nestačí evakuovat. Zkázu sledujeme z horního patra našeho domu z bytu sousedů. 

Vody je tolik, že kdyby byla někde u nás přehrada, tak bych si myslela, že se hráz přetrhla. 

Začíná mikulovická apokalypsa.

Přináším jen malé nedokonalé svědectví, fotky jsou jen z okolí našeho domu a když přestalo pršet, tak i z Hlavní ulice, ale nešlo všude stoupnout nebo jít. V neděli nás evakuovali. Trvalo dlouho, než se živel uklidnil, ale to už jsem tam nebyla.

Fotografie jsou pouze zmenšené, bez úprav.

 

 

 

 

města a obce počasí povodně
Hodnocení:
(5 b. / 40 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Článek i fotografie na mě silně zapůsobily. Přeji hodně sil.
Eliška Murasová
Eli, už dívat se na tu spoušť je hrozné, natož být přímým účastníkem. Myslím na vás s Hozou a přeji Ti, ať najdeš sílu a víru, že bude líp....
Soňa Prachfeldová
Elenko, je to srdcervoucí, co jste prožívali. Fyzicky i duševně. Moc vám přeji, tak jak opadá voda a uklidí se hrozná spoušť, opraví poničený dům, aby opadly i vaše traumata a úzkosti. A zase se budeš procházet s Rexíkem po tvých oblíbených místech a zase nás budeš těšit tvými nádhernými fotkami z přírody. Objímám vás i pejska.
Jana Šenbergerová
Eli, zdravíme vás z Hor a přejeme, ať ten zážitek nenapáchá žádné škody na vašem zdraví a psychice, když se živel tak vyřádil na vašem domově. Věřím, že než se budete moci vrátit, najdeš v dočasném domově místa, která aspoň potěší tvoje oko a Rexovu potřebu proběhnout se v přírodě. F-M vůbec neznám a časem by určitě nejen mě potěšily tvoje fotky. Věř, že i nám chybí tvoje ranní procházky. Moc vás oba objímám a přeji, ať se současné události co nejdříve stanou minulostí.
Libuše Hvězdová
Eleno, nad Tvými fotkami jsem se rozbrečela. Je to horší než jsem viděla v TV. Přeji Ti hodně sil, abys to všechno zvládla.
Jana Kollinová
Eleno, doufám, že po otřesných zážitcích s povodní a jejími následky se vám podaří návrat domů a prožít zde mnoho krásných společných chvil. Netuším, jak dopadlo posouzení statika, ale věřím, že Duše domu, kterou jste společně stvořili, dům ochrání před totální zkázou. Věřte, vše se v dobré obrátí.
Alena Letochová
Držím palce a přeju hodně sil.
Vladislava Dejmková
Eleno, moc diky za tvou osobní výpověď. Tuším, že tě to stojí mnoho sil a držím ti palce, aby se tvůj život brzy přiblížil normálu.
Hana Rypáčková
Eleno, pro mne víc děsiví fotky než ve zprávách, protože za tím vidím tebe. Ta, jak vody crčí z kanálu......
Helena Štěpánková
Držím vám palce, abyste všechno zvládli.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.