„Ty to tak nebereš“
Ilustrační foto: Pixabay

„Ty to tak nebereš“

27. 9. 2024

To jsou slova mé manželky. Někdy se zbytečně trápí z nepříjemných skutečností, které se jí staly. Nedají se změnit a nedají se vzít zpět, i když na ní nenese vinu. Stává se to každému člověku. Povídám jí: „Patří to k životu a musíš to přijmout.“ „Ty to tak, ale nebereš!“

Jenže i já jsem časem k tomu dospěl. Člověk se nesmí z nezdarů pokakat. Možná ještě poučit. Přijdou opět pěkné okamžiky. Je to koloběh života. Možná zákon. Musíme to strpět a fungovat dále. Prožívání se dá změnit. Pracovat na sobě. Vychutnat si úspěchy a zamávat depresi.

Někdy se zbytečně lidé stresují z politiky. Hádají se, který lídr je lepší. Kašlu na ně. Mě zajímá, pouze jaké zákony se přijímají, které ovlivní můj život, Sněmovna je schvaluje. Podle toho, která strana a hnutí je navrhuje. Podle toho volím. Ne podle ksichtu a sympatií jednotlivých politiků, kde se předvádějí v televizi nebo na sociálních sítích. To je klam. Mě zajímá pouze, jak jejich politika zamává s mým životem! To jsou skutečná fakta a konečné výstupy, které vychází ve Sbírce zákonů!!! To se nedá okecat v nějaké debatě.

Politici? Z výzkumu bylo zjištěno, že v běžné populaci je 5 % psychopatů. V politice je to naopak. V partnerských vztazích se někdy zbytečně stresujeme. Každého musíme brát jaký je. Nikdo není ideální. Ani vy.

Já stres vypouštím ze sebe do lužního lesa, který mám nedaleko. Někdy jsem nasraný, ale brzy mě to přejde. Nedusím to v sobě. Musí to ven z těla. Je to prevence mého duševního zdraví. Tak to vidím já. Druhý to může vidět jinak. Hlásím to předem.

 

 

 

 

 

 

psychika společnost
Hodnocení:
(4.3 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Jurečková
Máte pravdu, naučila jsem se po nějakém nezdaru vstát, utřít si slzy a jít dál. Sama na sebe jsem v duchu zakřičela : "To nesmíš!" Jinak to nejde.
Jindřich Berka
Pane Dvořák, omlouvám se. Jindra
Petr Dvořák
Pane Berka, jak jste přišel na to, že jsem v opozici??????? Opozice je podle vás věta "S tím je možno nejen laicky bezvýhradně souhlasit, ale opravdu to potvrzují to i výzkumy a vědecké práce." To je fakt nesouhlas? Jen mi nedošlo, že opak 5% je 95%. Což také vysvětluji svým pohledem, aniž by se z toho jakkoliv dalo usuzovat, že si myslím něco jiného než vy. Nevzal jste to poněkud zkratkou?
Jindřich Berka
Docela mě baví jak diskuzi se někteří nezabývají vůbec myšlenkou či tématem, ale snaží se upozornit na věci, které vůbec s tématem nesouvisí. S čárkou, tečkou a dalšími drobnými nedostatky!! Prostě jde jim o to kritizovat a kritizovat. Možná je to proto, že sami neumí nic vymyslet? V mém článku nejde o procenta, ale o tom, že lidi povzbuzuji, aby se z neúspěchů neposrali. To je proč to píši. Ne kvůli interpunkci.
Jindřich Berka
Pane Dvořák, považují vás za inteligentního člověka. Opak je 95 % psychopatů je v politice. Nechtěl jsem to obsáhle rozebírat, ale pojem "psychopat" mě zajímal. Ve vědecké knihovně jsem si na uvedené téma nechal udělat rešerši. Přečetl jsem desítky knih a ten údaj mám z přečtené literatury. Já jsem o tom nechtěl psát. Tykal jsem si s prezidentem dvěma předsedy vlád. Jako místní politik jsem s nimi strávil spoustu času při jejich návštěvách našeho kraje. Co jsem z nich cítil? Moc, aroganci, samolibost, pocit výjimečnosti a další vlastnosti, kterými se vyznačují psychopaté. Vím, že vás nepřesvědčím, jste vždy v opozici, ale posílám pár řádků, abych vám to vysvětlil. Jindra
Petr Dvořák
Nerozumím větám "Z výzkumu bylo zjištěno, že v běžné populaci je 5 % psychopatů. V politice je to naopak." Opak pěti procent je kolik? Tuším, že se to při psaní "nějak zamotalo" a pan Berka nám chtěl sdělit, že v politice je pětkrát víc psychopatů, než v běžné populaci. S tím je možno nejen laicky bezvýhradně souhlasit, ale opravdu to potvrzují to i výzkumy a vědecké práce.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.