Papoušek
Ilustrační foto: Pixabay

Papoušek

1. 10. 2024

Krákorá tu papoušek,

všem lidem tu do oušek.

To je křiku, víc to nejde?

Budem čekat, až to přejde.

Chodíš z klece sám si ven,

nejsi nijak utlačen.

Říkáš nám snad co ti chybí,

nebo jinak, co se líbí?

Dáme ti pak vodičku,

zpívej s námi písničku.

 

 

 

 

Moje poezie
Autor: Hana Novotná
Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Hani, Kubíček mi oštipuje řetízek na krku, ale občas mne i do krku štípne. V zápětí ale odfrčí do klece, jako by se za to letěl potrestat. Když jdu pryč z bytu, sedne si u dveří na poličku a tam čeká třeba i několik hodin na můj přichod. Mezi tím shází z poličky malé plyšové hračky. Když vejdu, klepe křidélky a " nadáva", kde jsem se tak dlouho toulala a leti se do klece nazobat...je to zkrátka miláček.
Irena Mertová
Děti měly včera ve škole na návštěvě zelené papoušky, sedali jim na ramena... (papoušci dětem) :-)
Jana Šenbergerová
Takový Papoušek, to je jako doušek pitné vody. Také osvěží.
Hana Novotná
Evi, děkuji. Také mám s papouškem zkušenost. Když jsem přišla ke známým, tak si mi sedl na rameno a oštipoval mi náušnice. Pak nám všem shodil na zem lžičku, když jsme pili kávu.
Eva Mužíková
Hani, tak to je jako o mém Kubíčkovi.Většinu dne je puštěný, miluje lezení po čemkoliv. Samozřejmě i po mně, sedne si mi na rameno, pozoruje jak vařím, myju nádobí, nebo čtu. Častokrát i usne a já na něj taky zapomenu. Je o milý maličký společník. Diky za básničku.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.