Průzkum: Senioři jsou s vybavením svých domácností spokojeni. Ze spotřebičů by si nejraději pořídili robotické vysavače
FOTO: Sencor

Průzkum: Senioři jsou s vybavením svých domácností spokojeni. Ze spotřebičů by si nejraději pořídili robotické vysavače

10. 10. 2024

Senioři jsou vesměs s vybavením své domácnosti spokojeni. Za nákup nových spotřebičů utratí většinou do 10 tisíc korun ročně. Většina z nich by si ráda dovybavila domácnost robotickým vysavačem.

Vyplývá to z průzkumu mezi čtenáři portálu i60.cz, kterého se zúčastnilo 387 respondentů.

Jak průzkum ukázal, nejčastějším kritériem při rozhodování, jaký spotřebič si pořídit, je kvalita, teprve až na druhém místě cena. Proto nejvíce senioři kupují vybavení do domácnosti u zavedených a osvědčených značek, přičemž často dají na doporučení rodinných příslušníků či známých. 

"Je vidět, že starší lidé hledají rozumný poměr mezi cenou a kvalitou. Nenechají se zlákat nízkými cenami méně kvalitních produktů, ale věří výrobcům, kteří dokáží nabídnout kvalitní výrobek s opravdu praktickými funkcemi a férovou cenou," uvedl Ondřej Hubatka ze společnosti Sencor, která si průzkum u nejčtenějšího magazínu pro aktivní seniory zadala.

Lidé ve vyšším věku ale rovněž zvažují to, zda nový spotřebič ve své domácnosti dostatečně využijí. "Asi před dvěma lety jsem si pořídil nový kávovar. Mám rád čerstvé espresso, denně si dám čtyři až pět. Takže tady jsem věděl, že se mi nový přístroj vyplatí, že si ho ještě užiju. A kupodivu i po těch dvou letech funguje bez problémů. Protože to, co mi dnes vadí je, že většina nových výrobků nepřežije dvouletou záruku. A opravit se většinou nevyplatí," říká pětasedmdesátiletý Antonín.

 

Snímek obrazovky 2024-10-09 v 15.11.26.png

 

Paní Svatava, důchodkyně z Brna, zase podotýká, že si nové produkty do domácnosti nekupuje, protože na ně nemá místo. "Přestěhovala jsem se z velkého bytu do malého dvoupokojáčku a nemám už kam věci dávat. Musím se spokojit s tím, co mám. Ale třeba k letošním vánocům si budu přát od syna tyčový vysavač, ten se mi vejde za skříň. Už neutáhnu velký a těžký lux, který doma mám," podotýká.

Právě tyčové a robotické vysavače byly uváděny mezi nejčastějšími pomocníky do domácnosti, které by si senioři, jež se průzkumu zúčastnili, pořídili. Byť vůbec nejžádanějším produktem byla mobilní klimatizace, pravděpodobně proto, že respondenti odpovídali v období letních veder.

"Tyčové a robotické vysavače patří také k nejčastěji prodávánými položkám na našem e-shopu. Podobně jako další pomocníci do domácnosti, kterými jsou například kuchyňské roboty, mixéry, fény či novinky jako robotické čističe oken," zmiňuje Ondřej Hubatka ze Sencoru, tedy značky, která je dle průzkumu zastoupena v 67 procentech seniorských domácností.

A kolik ročně utratí senioři za nové spotřebiče? Celkem 64 procent respondentů uvedlo částku do 10 000 korun, zhruba 13 procent dotázaných pak označilo částku v rozmezí 10 000 - 20 000 korun.

 

Vybrané výstupy z průzkumu:

 

Snímek obrazovky 2024-10-10 v 8.20.41.png

 

Snímek obrazovky 2024-10-10 v 8.20.17.png

 Snímek obrazovky 2024-10-10 v 8.21.04.png

 

 Výherci mixéru na smoothie:

Z účastníků ankety jsme vylosovali tři respondenty, kteří od splečnosti Sencor získají mixéry na smoothie. Štěstní se usmálo na:
Oldřišku Šálkovou, Libuši Heulerovou a Elmíru Švábovou. Gratulujeme!

 

 

 

 

 

 

bydlení domácnost výdaje domácností
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5.2 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Komberec Jakubcová
Robotický vysavač můj největší omyl. Jediné co je na něm pozitivní, že se líbí kočence Polynce.Snažila se i se na něm povozit.Pak jsem ho dala snaše a nakonec skončil v Charitě. Gratuluji výherkyním.
Jitka Hašková
Gratuluji výherkyním. Jsem ráda, že jsem se nezúčastnila, aspoň jsem nemohla vyhrát něco, co by mi bylo k ničemu. Robotický vysavač by byla asi nejhorší věc, kterou bych si mohla pořídit.
Jana Šenbergerová
Výherkyním ...
Jana Šenbergerová
Výherním přeji, ať si výhru užijí ve zdraví a společnosti Sencor, ať má hodně spokojených zákazníků.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.