Houbový šok v lese, který byl doslova na houby
FOTO: Roman Procházka

Houbový šok v lese, který byl doslova na houby

14. 10. 2024

Po přečtení článku o tom, že hub je v lesích tolik, že se nehledají, ale ve velkém sbírají, tak jsme se s Helčou dohodli, že i my vyrazíme do lesa. Buď najdeme vytoužené houby nebo najdeme houby.

Čekal nás nevšední zážitek. Po vstupu do lesa na nás jukal hříbek, a opodál se k nám blížily tři postarší dámy doprovázeny mužem, který měl dlouhou tyč, snad berli či co a při chůzi bodal holí kolem sebe tak, že to vypadalo, že místo hub asi hledá miny. Blížili se k nám, a tak jsem se ohnul a pomalu sebral hříbek, očistil a dal do koše.

Dámy se přiblížily, já je pozdravil a jedná se vrhla do míst, kde jsem první houbu dne našel. Druhá ji následovala. Rozhlíželi se kolem toho místa a pak jedna mne oslovila, co jsem tam našel. No, co jsem tam našel… poklad to nebyl. Ukázal jsem hříbka, a pak už jsem jen koulel očima.

„Ale tam nic není, já tu hledám tašku, co jsem si tu schovala. Byla zelená a už tady není“ řekla naštvaně dáma. Podíval jsem se s Helčou na sebe, pak jsem upřel zrak na tu naštvanou dámu, co tam šmejdila jak pes a podotkl jsem, že tam jsem nic jiného nenašel než tu houbu, natož tašku. A odpověď mně a Helču doslova málem porazila.

„Jo, schovala jsem si ji tady, abych ji netahala po lese. A vy jste šel, a sebral jste ji ze země. viděla jsem vás, jak jste ji bral. Byla zelená.“

Řekl jsem ji, že jsem žádnou tašku neviděl, a co je to za nápad schovávat tašku v lese... Natož odcházeli a mezi sebou pořád mleli, že tam tašku dávala, že mě viděla, jak ji zvedám… A ten chlap s kopím koukal na mne a pořád s ním točil a mával ve vzduchu, jako že by mne rád praštil. Asi měl vidiny, jak do mne buší a já tu tašku tahám s p……le. No, ono, když jsem koukal, jak vypadají, jak mluví, jak jdou, jaké mají asi vidiny, a chovají se… asi v lese ochutnávali prašivky.

Zato les mi dal za vše odměnu. Našli jsem zdravé, nerozmočené houby, jen dobře v trávě v pokáceném porostu lesa zamaskované. Takže pomalou chůzí, co krok sun krok a hledej šmudlo. Během tří hodin jsme zaplnili dva koše, a dvě krabice, co jsem pro jistotu vezl v kufru auta.

Ale zlatý hřeb zážitku mně připravili samotné houbičky. Kdyby mi někdo řekl že je najdu v takovém provedení, jak jsem je našel, nevěřil bych že toto mohou houby vymyslet a udělat. Asi věděly, že přijedeme a udělaly milé překvapení. Byl to prostě zážitek. Jak houby, krásný les, milé počasí, i aféra zelená taška. Stálo to za to!

 

 

Hodnocení:
(5.2 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Romčo, obdivuji tvojí trpělivost, nevím, co bych udělala, ale určitě bych neřekla nic hezkého. Houbaření mám ráda už od mládí, my jsme letos s dcerou toho nasbíraly opravdu požehnaně. A ve St. Splavech jsme byly samy v lese. Paráda. Mějte se hezky. :-)
Jana Kollinová
Houbaření je specifická vášeň, která se zmocní každého, kdo vstoupí do lesa s úmyslem sbírat houby. Zajímalo by mě, zda je tato vášeň vysvětlena renomovanými psychology, zda má své pojmenování. Znám ten pocit navýšení hladiny adrenalinu při nalezení nepatrné houbičky maskované podzimním listím.
Jana Jurečková
Manžel miluje houbaření, nedávno vyrazil do lesa, ale nic nenašel. V profilu píšete, že máte rád knedlík s vajíčkem. Náš tchán si toto jídlo vařil i 3x týdně. On zase tvrdil, že brambor se najedl tolik, že už je ani nechce vidět.... Mějte se hezky a díky za článek a tašku neřešte. Někteří lidi asi ani neví, co mluví.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.