Jsem žádaná a žádoucí (takové malé vědecké pojednání)
Ilustrační foto: Pixabay

Jsem žádaná a žádoucí (takové malé vědecké pojednání)

17. 10. 2024

Je o mě přímo boj. Nevěříte? Podám nyní důkaz a podrobně zpracovanou analýzu. Sběr materiálu je starý tři dny a já se tímto omlouvám, že jsem předchozí cenné materiály průběžně mazala.

Jsem sice věkově poněkud za hranou, leč ve virtuálním světě je to zcela nepodstatné. Používám obratně veškeré vymoženosti současné doby – mobil, internet, prostě virtuální svět komplexně. Díky mnoha létům v televizním zpravodajství jsem počítačově zdatná.

Mám svůj profil na instagramu a facebooku. Na instagramu je celkem klídek, tam mě sem tam někdo navštíví a klikne mi srdíčko na fotku. Zato na facebooku, to je jinej level! Tam není dne, troufám si říct hodiny, aby o mě někdo neprojevil enormní zájem, a to natolik, že se chce stát mým přítelem! Dosud jsem všechny ty krásné a zajímavé nabídky mazala, ale pak jsem si řekla, že jsem asi malinko sama proti sobě.

Mezi všemi těmi žádostmi se to totiž hemží samými lékaři, piloty, vědci, cestovateli a podnikateli, kteří jsou nezadaní, nebo ovdovělí, a navíc jsou všichni (všichni!) krásní, opálení, oduševnělým zrakem oplývající. Kupodivu se mezi muži občas objeví i žena, poměr cca jedna ku stu. Konec konců co kdybych jim dávala přednost před muži.

Vzorek jsem sesbírala během tří dnů. Zde jsou výsledky mého vědeckého bádání:

1. ve zkoumaném období mě požádalo o přátelství osm mužů a jedna žena.

2. Ve zkoumaném vzorku je pět vdovců, jeden rozvedený, jeden nezadaný, jeden ženatý(!) a jedna vdaná

3. Mezi žadateli o přátelství jsou dva finančníci, dva lékaři, dva vědci, jeden letec, jeden krotitel psů a jedna ředitelka turecké banky.

4. Dva muži pocházejí ze Slovenska a všichni žijí v zahraničí napříč celým světem.

5. Muži jsou krásní, mají upřímný úsměv, hezké zuby, jiskru v oku. Žena má taky upřímný úsměv. Její vzhled nedokážu posoudit, není to moje cílová skupina. Tuším ovšem, že bych si s ní moc nepokecala ani jako s kamarádkouu, páč neumím turecky a nerozumím bankovnictví.

6. Všichni jsou vybraně a elegantně oblečení, žádný socky.

9. Facebookové stránky vypadají, jako by byly založeny před pár dny. Pokud jsou na nich nějaké fotky, jedná se vždycky o nádhernou přírodu, krásný interiér, ušlechtilého psa. Občas fotka z operačního sálu, případně z finančního prostředí, samozřejmě u všech jsou selfíčka.

10. Suma sumárum jsou všichni muži nevídaně pohlední, evidentně dobře situovaní, prahnoucí po mém přátelství. Po přátelství se mnou zřejmě prahne i žena, když mě o něj žádá.

Dosud mi takových žádostí přišly stovky, všechny jako přes kopírák. Třeba je mezi nimi můj princ na bílém koni a já si šlapu po štěstí, když žádosti mažu. I tyhle žadatele za poslední tři dny nic jiného nečeká. Je mi líto žen, které podlehnou a zapletou se do sítí virtuálních predátorů, kterým jde jen o jedno: vytáhnout z obětí peníze.

Zde příklad některých žadatelů, kteří se malinko vymykali:

Ambroz Ružička je skutečné jméno. Zjistila jsem, že v roce 1953 způsobil strojvedoucí Ambroz Ružička jedno z největších železničních neštěstí... oba Ružičkové – skutečný i virtuální pochází z Banské Bystrice...

Pavel Tomas...tenhle pán je trochu záhadou. Jeho profil obsahuje dvě fotky, má 28 přátel a je ženatý. Pohrávám si s myšlenkou, že je skutečný, jak ale přišel na touhu stát se mým facoebookovým přítelem, to je pro mě velká neznámá.

Vygůglila jsem si paní Füsun Tümsavaş a ona je opravdu skutečná. Jenže žádost o přátelství mi poslala osoba, která profil skutečné paní Füsun Tümsavaş evidentně upravila a zneužila...

 

Dřív platilo – papír snese všechno. O virtuálním světě to platí stonásobně... tak holky, bacha!

 

 

 

 

Facebook přátelství sociální sítě společnost
Hodnocení:
(5.2 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
I já musím přiznat, že po mě touží řada výjimečných mužů. Bohužel, nedala jsem jim příležitost, aby mi přednesli své návrhy ohledně financí, které určitě potřebují, aby mne mohli navštívit. Mužské žádosti o přátelství v jakékoliv formě spamuji bez přečtení. Také jsem odmítla jakousi paní ze Slovenska, která mně chtěla dát milion, protože jí to řekl Bůh. Ani jsem nedočetla, co pro to musím udělat já. Šlapu si po štěstí.
Marie Měchurová
Zuzano, nejste sama. I já už jsem odmítla desítky příležitostí o zajímavé seznámení s atraktivními muži, většinou z USA. Asi si šlapu po štěstí.
Marie Faldynová
Všichni chtějí vaše dobro, tak si ho nenechte vzít
Jiří Dostal
:-) Jako bych znovu tajně nahlédl do matčina protektorátního alba totálně nasazených s jejich šéfy z provozů Avia Letňany - krásná máti z oddělení ochranných pomůcek, mladí krasavci s kariéristickými hledy a kluzká lesba turkoněmecké krve jako šťáva opulentního sex-menu... :-)
Naděžda Špásová
FB nemám a ani ho nechci. Moje sestra, které je 74 a na FB je taky mi říkala, že dostává nabídky. Zuzanko, klidně to přecházejte, navíc si myslím, že to může zvednout i sebevědomí. Mně, když mi byli 15 a dojížděla jsem do školy, řekli dva kluci ve vlaku, že jsem hnusná jak práce, dodnes si to vybavují, mindrák mi zůstal.
Jana Kollinová
Virtuální svět má svá specifika a záleží na každém jedinci do jaké úrovně je ochoten vstoupit. Osobně volím alternativu - sci-fi, lhostejno zda ve filmu nebo na jiných platformách, ale zásadně formou, kde nejsem protagonistkou.
Zuzana Pivcová
Tak o to bych se ani nepokoušela. Stačilo, když mě před lety balili v mých 51letech skuteční mladí Tunisané.
Vlasta Ledlová
Před časem jsem na FB zažívala stejné nálety úžasných uchazečů o přátelství. Nejdřív jsem návrhy jenom odebírala z upozornění, ale nepomáhalo to. Žádosti přicházely stále. Potom jsem tyto muže (i tureckou bankéřku) začala blokovat. Asi dva týdny to ještě pokračovalo, ale od té doby mám pokoj. Zřejmě pochopili/y.
Dagmar Vargová
Díky za Váš další článek o vážných věcech s humorem a nadhledem :-). Sociální sítě nemám, neuznávám, nepotřebuji! Pokud si chceme s přáteli napsat či třeba poslat fotky, stačí e-mail. Jinak sms nebo telefonát. To v případech, kdy se nemůžeme setkat osobně. Naštěstí tedy podobných zážitků s virtuálními "přáteli" jsem ušetřena :-).
Blanka Lazarová
A o tohle já přicházím. Jak můžu vůbec bez facebooku existovat. Jedna nabídka lepší než druhá. No dobrá, tak v příštím životě. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.