Stačí se dobře rozhodnout
Všechny fotografie: Naděžda Špásová

Stačí se dobře rozhodnout

25. 10. 2024

Název článku jsem zvolila proto, že se jedná o rychlé rozhodnutí. Je středa 23.10.24 a Petr s vnučkou mají na odpoledne sjednanou návštěvu u své pedikérky ve Varvažově. Mají oba zvláštní vady a problémy s prsty na nohou, je to i bolestivé. Nejdříve jsem chtěla zůstat doma, ráno byla mlha jako mlíko. Jenže během dopoledne se rozplynula a ukázalo se slunce. A tak jsem se rozhodla, že s pejskem pojedeme s nimi. Byla by chyba nevyužít možná pár posledních slunečných dní. Samozřejmě, že foťák jel se mnou. První zastávka byla v nedalekém Chlumci, kam měla Anička přijet autobusem z Teplic. Jeli jsme trochu dřív, chtěli jsme se tam trochu projít.

Na procházce jsme tam snad ještě nebyli. Uniklo nám, že už to není vesnice, ale město Chlumec v okr. Ústí n/L. Leží na úpatí Krušných hor na půli cesty mezi ÚL a Teplicemi. Má přibližně 4 280 obyvatel. Název Chlumec nesl raně středověký strážní hrad, zřejmé je, že dnešní podoba jména je v podstatě původní a stará kolem 1 000 let. Chlumecko bylo zřejmě osídleno již v době bronzové, dle různých nálezů. Toto město má bohatou a dlouhou historii - viz Wikipedie.

Když jsme naložili vnučku, odjeli jsme do nedalekého Varvažova. Naštěstí bylo pořád docela hezky tak jsem s pejskem obcházela okolí a čekala na Petra. Pro vnučku si naštěstí přijel syn, tak už se čekalo jen na páníčka. Tomu to trvalo sice trochu déle, ale oba jsme s Boonečkem ve zdraví přežili. Zpátky jsme ještě zastavili u Oprámu, měli jsme pro majitele hospody velkou fotku jejich malamuta z předešlé návštěvy. Měli velkou radost. Já jsem se ještě vydala k vodě, podzim se tu hezky vybarvil.

Už jsem tu párkrát psala, že si musíme dělat radost, v dnešní době je to to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. On někdy rychlý nápad je lepší, než dlouhé rozhodování, jestli ano nebo ne, přeji vám hezký zbytek podzimu a hlavně zdraví.

 

 

 

cestování města a obce příroda
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Velková
Nadi, ráda jsem si prohlédla tvoje krásně prosluněné fotky.
Ilona Erika Kolář
Chlumec znám jako své boty. Jako dítě jsem jezdila do školy přes Chlumec do Chabařovic a nyní tam bydlí můj bratr, o kterého se starám. Z Chlumce se dá projít pěšky kolem hřbítova přes Žandov až k Oprámu, kterému jsme my místní říkali "Stará šachta" neboli "Starka". Pak se dá dál projít až na Liboňov a do Telnice.
Věra Ježková
Naďo, pěkně jsi to napsala a vyfotila. :-)
Soňa Prachfeldová
Moc hezký článek s doprovodem krásných fotek z míst které stojí za navštívení. Naděnko, pěkný a hlavně zdravý podzim přeji. :-)
Marie Ženatová
Milá Naděnko*, díky moc za milý článek a nádherné podzimní fotografie*

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.