Stačí se dobře rozhodnout
Všechny fotografie: Naděžda Špásová

Stačí se dobře rozhodnout

25. 10. 2024

Název článku jsem zvolila proto, že se jedná o rychlé rozhodnutí. Je středa 23.10.24 a Petr s vnučkou mají na odpoledne sjednanou návštěvu u své pedikérky ve Varvažově. Mají oba zvláštní vady a problémy s prsty na nohou, je to i bolestivé. Nejdříve jsem chtěla zůstat doma, ráno byla mlha jako mlíko. Jenže během dopoledne se rozplynula a ukázalo se slunce. A tak jsem se rozhodla, že s pejskem pojedeme s nimi. Byla by chyba nevyužít možná pár posledních slunečných dní. Samozřejmě, že foťák jel se mnou. První zastávka byla v nedalekém Chlumci, kam měla Anička přijet autobusem z Teplic. Jeli jsme trochu dřív, chtěli jsme se tam trochu projít.

Na procházce jsme tam snad ještě nebyli. Uniklo nám, že už to není vesnice, ale město Chlumec v okr. Ústí n/L. Leží na úpatí Krušných hor na půli cesty mezi ÚL a Teplicemi. Má přibližně 4 280 obyvatel. Název Chlumec nesl raně středověký strážní hrad, zřejmé je, že dnešní podoba jména je v podstatě původní a stará kolem 1 000 let. Chlumecko bylo zřejmě osídleno již v době bronzové, dle různých nálezů. Toto město má bohatou a dlouhou historii - viz Wikipedie.

Když jsme naložili vnučku, odjeli jsme do nedalekého Varvažova. Naštěstí bylo pořád docela hezky tak jsem s pejskem obcházela okolí a čekala na Petra. Pro vnučku si naštěstí přijel syn, tak už se čekalo jen na páníčka. Tomu to trvalo sice trochu déle, ale oba jsme s Boonečkem ve zdraví přežili. Zpátky jsme ještě zastavili u Oprámu, měli jsme pro majitele hospody velkou fotku jejich malamuta z předešlé návštěvy. Měli velkou radost. Já jsem se ještě vydala k vodě, podzim se tu hezky vybarvil.

Už jsem tu párkrát psala, že si musíme dělat radost, v dnešní době je to to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. On někdy rychlý nápad je lepší, než dlouhé rozhodování, jestli ano nebo ne, přeji vám hezký zbytek podzimu a hlavně zdraví.

 

 

 

cestování města a obce příroda
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Moc hezký článek s doprovodem krásných fotek z míst které stojí za navštívení. Naděnko, pěkný a hlavně zdravý podzim přeji. :-)
Marie Ženatová
Milá Naděnko*, díky moc za milý článek a nádherné podzimní fotografie*

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.